Alle Olympiërs

/Alle Olympiërs
Alle Olympiërs2019-01-11T13:22:30+00:00

Alle Leidse deelnemers aan de Olympische Spelen

Naam

Discipline

Aad van Mil Waterpolo: 1980 en 1984
Alexander Brouwer Beachvolleybal; 2016
Biurakn Hakhverdian Waterpolo; 2008 (goud)
Carina Benninga Hockey; 1984 (goud), 1988 (brons) en 1992
Carolijn Brouwer Zeilen: 470 klasse; 2000, 2004 en 2008
Dave Versteeg Shorttracker; 1998 (zilver)
Dick Coster Zeilen: solling-klasse; 1980
Dinco van der Stoep Volleybal; 1964
Dirk Jan van Hameren Baanwielrennen: 1.000 m tijdrit; 1992 en 1996
Eeke van Nes Roeien: dubbeltwee en dubbeltwee/Holland Acht; 1996 (brons) en 2000 (zilver 2x)
Elaine Pen Ruiter/Paardensport; 2012
Erik Vollebregt Zeilen: FD klasse; 1976 en 1980
Evelyn van Leeuwen Rolstoelbasketball: 1996 (zilver), 2000, 2004, 2016 (brons)
Evert Kroes Roeien: vier met stuurman; 1972 en 1976
Femke Dekker Roeien: twee zonder Stuurman, skiff en Holland Acht; 2000, 2004 en 2008 (zilver)
Gerard de Kort Zwemmen: 100 m vlinderslag en 200 m vlinderslag; 1984
Gerben Karstens Wielrennen: tijdrit team; 1964 (goud)
Gerda Kraan Atletiek: 800 m sprint; 1960 en 1964
Gerritjan Eggenkamp Roeien: acht met stuurman; 2000 en 2004 (zilver)
Guido Alkemade Zeilen: 470 klasse; 1984
Han Kulker Atletiek: 1.500 m 1988
Hans Parrel Waterpolo; 1968 en 1972
Iefke van Belkum Waterpolo; 2008 (goud)
Irene Eijs Roeien: skiff en dubbeltwee (brons)/dubbelvier; 1992 en 1996
Jacques de Vink Volleybal; 1964
Jeroen Straathof Schaatsen: Olympische Spelen; 1994; Baanwielrennen (paralympics); 2000 (goud) en 2004
Kalle Coster Zeilen: 470 klasse; 2004, 2008 en 2012
Kamiel Maase Atletiek: 10 km, marathon en marathon; 2000, 2004 en 2008
Kjeld Nuis Schaatsen: 1.000m (goud) en 1.500m (goud) 2018
Klaas Veering Hockey; 2004 (zilver)
Laurien van Riessen Schaatsen: 500 m, 1.000 m (brons) en 1.500 m; 2010
Lia van Schie Schaatsen: 1.500 m, 3.000 m en 5.000 m; 1992
Loes Zandvliet Zwemmen; 1956
Lynda Cornet Roeien: twee zonder stuurvrouw en acht met stuurvrouw; 1994 (brons)
Marc Benninga Hockey; 1988 (brons)
Marc van Belkum Waterpolo; 1992
Marleen van Rij Roeien: acht met stuurvrouw; 1976
Merel Witteveen Zeilen: Ynglingklasse; 2008 (zilver)
Mieke Cabout Waterpolo; 2008 (goud)
Nicole Beukers Roeien: dubbelvier; 2016
Noeki Klein Waterpolo 2008 (goud)
Peter van Schie Roeien: vier zonder stuurman; 2016
Piet van der Lans Wielrennen: 4.000 m ploegenachtervolging; 1960
Rob Robbers Roeien: dubbelvier; 1980
Ronald Florijn Roeien: dubbeltwee, dubbelvier en Holland Acht; 1988 (goud), 1992 en 1996 (goud)
Ronald Vervoort Roeien: dubbelvier; 1980
Sandra Le Poole Hockey: 1984 (goud)
Sjoerd Hoekstra Roeien: twee zonder stuurman; 1982
Sjoerd Vollebregt Zeilen: FD klasse; 1976 en 1980
Sonja Pannen Softbal: 1996
Stan van Belkum Waterpolo; 1980 en 1984
Sven Coster Zeilen: 470 klasse; 2004, 2008 en 2012
Sylvia Karres Hockey; 2004 (zilver)
Taco van den Honert Hockey; 1988 (brons), 1992 en 1996 (goud)
Tessa van Schagen Atletiek: 200 m en 4x 100 m estafette; 2016
Tilly van der Zwaard Atletiek: 400 m en 800 m; 1964 en 1968
Truus Hennipman Atletiek: 100 m, 200 m en 4x 100 m; 1968
Wim Slijkhuis Atletiek; 1.500m (brons) en 5.000m (brons) 1948
Yvonne van Dorp Atletiek: 400 m; 1988